środa, 17 lipca, 2024

Legendarna Ząbkowska. Spacer z Praską Ferajną

Udostępnij

W niedziele o godz. 13 rozpocznie się spacer po jednej z najbardziej rozpoznawalnych ulic w Polsce, ul. Ząbkowskiej. Organizatorem jest Praska Ferajna.

– Ząbkowska na Pradze to jedna z najbardziej rozpoznawanych ulic w Polsce, tak jak Nowy Świat w Warszawie, Świdnicka we Wrocławiu czy sopocki Monciak – opisują organizatorzy spaceru, Praska Ferajna. – Ząbkowska to bazary, to dawne zakłady przemysłowe, takie jak Monopol (Koneser) czy Labor, to sławni mieszkańcy (np. Wiesław Ochman czy Wicuś Marynarz), to legendarne knajpy (te dzisiejsze i te od dawna nieistniejące), a także galerie i pracownie artystyczne.

„Jak się ma Ząbkowską, nie trzeba po cuda jeździć do Neapolu” – napisał Olgierd Budrewicz.

Praska Ferajna na spacerze udowodni, że nie tylko do Neapolu, lecz także nawet do Nepalu nie warto z Ząbkowskiej się ruszać.

Spacer „Legendarna Ząbkowska” rozpocznie się w niedzielę 17 lutego o godz. 13 przy ul. Targowej 62.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne