czwartek, 18 lipca, 2024

Lekarz od dzikich ptaków. Andrzej Kruszewicz o swojej pasji [VIDEO]

Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego zoo dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

Udostępnij

Znany w całej Warszawie Ptasi Azyl, czyli szpital dla dzikich ptaków w zoo, to jedna z pierwszych inicjatyw Andrzeja Kruszewicza, obecnie dyrektora warszawskiego zoo na Pradze. Niewielu z nas wie, że to właśnie troska o losy szpitala i widmo jego likwidacji przyczyniło się do tego, że Kruszewicz postanowił wystartować w konkursie na stanowisko dyrektora ogrodu.

Akademia Zarządzania i Rozwoju, internetowa platforma edukacyjna dla uczelni oraz uczniów szkół średnich, studentów i absolwentów studiów, poprosiła dyrektora Kruszewicza, aby opowiedział o swojej pasji, o tym jak przebiegała jego kariera i z jakim problemami musiał się zmierzyć. Z materiału Akademii dowiemy się też, o czym powinien pamiętać przyszły weterynarz i z jakich specjalizacji może wybierać na studiach.

– W kontaktach ze zwierzętami lepiej jest się posługiwać rozumem niż sercem. Oczywiście bez pozytywnego zakręcenia w relacjach ze zwierzętami nic z tego nie wyjdzie (…). Ale szacunek jest ważniejszy niż to kochanie sercem – mówi Andrzej Kruszewicz.

Więcej w materiale video.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne