sobota, 13 kwietnia, 2024

Liczba samobójstw w Warszawie. W ciągu ostatnich trzech lat zginęło 157 osób

W ciągu ostatnich trzech lat na stołecznych przeprawach życie odebrało sobie 25 osób. Najwięcej na moście Poniatowskiego. Władze miasta analizując przypadki samobójstw nie zaobserwowały, żeby ich liczba dynamicznie rosła.

Stołeczna Policja odnotowała na terenie miasta od 2020 roku do 19 grudnia 2022 roku 157 zdarzeń kwalifikowanych jako samobójstwo do których doszło w miejscach publicznych; na mostach, dworcach i w innych lokalizacjach, oraz 42 zdarzenia kwalifikowane jako próba samobójcza.

Najbardziej tragicznym okazał się rok 2021. Zginęło wtedy 59 osób. W 2020 roku życie w Warszawie odebrało sobie 45 osób, a w 2022 roku – 53.

Do tragedii najczęściej dochodziło na moście Poniatowskiego, kolejnym był most Gdański i Świętokrzyski. – Zaprezentowane liczby wskazują, że zdarzenia kształtują się na zbliżonym rok do roku poziomie, a w analizowanych lokalizacjach nie zaobserwowano dynamicznego przyrostu liczby prób samobójczych – dodała wiceprezydent wiceprezydent Renata Kaznowska na interpelację radnych Aleksandry Śniegockiej-Goździk i Jarosława Kaczyńskiego.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('//wp-content/wf...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51