środa, 17 lipca, 2024

Linia autobusowa dla Golędzinowa

Udostępnij

Golędzinów, to dziś jedno z najtrudniej dostępnych dla mieszkańców miejsc na Pradze. Rozbudowujące się osiedle potrzebuje sprawnej komunikacji. W niedziele odbędzie się otwarte spotkanie z przedstawicielami dzielnicy i Zarządu Transportu Miejskiego.

Osiedle jest położone za rondem Stefana Starzyńskiego, pomiędzy ul. Jagiellońską a ul. Wybrzeże Puckie (wał wiślany). Mieszkańcy od dłuższego czasu apelują o uruchomienie połączenia autobusowego. Najbliższe przystanki (autobusowe) są zlokalizowane dopiero na rondzie i wymagają od mieszkańców pokonania sporej odległości.

ZTM nie widzi jednak możliwości uruchomienia nowego przystanku w rejonie istniejących już przystanków tramwajowych przy ul. Jagiellońskiej. – Jedyna możliwość, to budowa przystanku w środku osiedla, gdzie autobus kończyłby swój kurs – tłumaczy przedstawiciel ZTM, którego cytuje Radio Kolor. Taka inwestycja wiąże się jednak z likwidacją miejsc parkingowych. – Jeśli mieszkańcy zgodzą się na takie rozwiązanie należy zadbać o to, aby osiedle było obsługiwane wyłącznie przez autobusy elektryczne, które nie generują spalin – zauważa Kamil Ciepieńko, radny dzielnicy z klubu Kocham Pragę.

Spotkanie informacyjno-konsultacyjne, na którym obecni będą przedstawiciele dzielnicy i ZTM, odbędzie się 2 kwietnia w godz. 13-17, w Bibliotece Publicznej im. ks. Jana Twardowskiego przy ul. Jagiellońskiej 47E.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne