środa, 17 lipca, 2024

Linia specjalna dla potrzebujących. Autobus wsparcia dla bezdomnych

Udostępnij

Miasto uruchomiło Mobilny Punkt Poradnictwa. To specjalne autobus, w którym pomoc i wsparcie znajdą osoby bezdomne i potrzebujące pomocy. Sprawdziliśmy gdzie i w jakich godzinach linia autobusowa pojawi się na Pradze-Północ.

Autobus będzie kursował codziennie w godz. od 8 do 19 do końca kwietnia 2022 r. W autobusie osoby w kryzysie bezdomności nie tylko otrzymają ciepłą herbatę i kanapki, ale także pomoc od specjalistów z organizacji pozarządowych. Potrzebujący mogą liczyć na rozmowę, wsparcie w załatwieniu spraw urzędowych czy wskazanie miejsc udzielających pomocy. Zadaniem streetworkerów jest także aktywizacja osób będących w kryzysie bezdomności i zachęcanie ich do wprowadzenia życiowych zmian, dlatego w autobusie można bezpłatnie zrobić zdjęcie do dowodu osobistego, wypełnić urzędowe dokumenty czy naładować telefon.

Trasa autobusu zaczyna się na Dworcu Wschodnim, a dalej przebiega przez plac Szembeka, ul. Samochodową, Dworzec Zachodni, plac Zawiszy, Dworzec Centralny, Centrum, ul. Kruczą, most Józefa Poniatowskiego, Rondo Starzyńskiego, park R. Traugutta, ul. Niską, ul. Sowińskiego, obok wolskiego Ratusz, ul. Nowolipki i ul. Kapitulną. Przystanki będą zlokalizowane w pobliżu punktów oferujących pomoc potrzebującym, tj. jadłodajnie, łaźnie, ogrzewalnie czy noclegownie.

W jakich godz. Mobilny Punt Poradnictwa pojawi się na Pradze-Północ?

W godz. 8-9 autobus pojawi się na przystanku „Dw. Wschodni 09”, od strony ul. Kijowskiej. O godz. 9, a później o 12.45, wyruszy w kierunku Pragi-Południe, a potem Śródmieścia. Na Pradze-Północ pojawi się ponowne o godz. 11.10 na przystanku Rondo Starzyńskiego 10.

 

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne