piątek, 14 czerwca, 2024

Mandaty za złe parkowanie tylko dla wybranych [LIST CZYTELNIKA]

Udostępnij

Na adres redakcji otrzymaliśmy list od naszego czytelnika, który zwraca uwagę, że strażnicy miejscy parkują prywatne samochody niezgodnie z przepisami. Sprawa trafiła do Wydziału Kontroli Wewnętrznej straży.

Poniżej publikujemy list oraz zdjęcia:

W dniu 28 stycznia 2016 r., napotkałem tak zaparkowany pojazd należący do pracownika straży miejskiej:

20160128-parkowanie-straz-miejska-1

Dla pewności informuję, że odległość od przejścia dla pieszych oraz od skrzyżowania, zapisane w ustawie o ruchu drogowym, nie są to zachowane.

W związku z tym, że tak bardzo dbacie o bezpieczeństwo i wywozicie każdy możliwy do wywiezienia samochód naciągając do granic absurdu przepisy poprosiłem za pośrednictwem numeru tel. 986, o wywiezienie auta. Dla przypomnienia informuję, że kierowca tego pojazdu notorycznie parkuje w miejscu niedozwolonym. Pytałem już o to wielokrotnie nie uzyskując odpowiedzi.

Gdy wróciłem po dwóch godzinach mazda stała już w innym miejscu:

20160128-parkowanie-straz-miejska-2Dzwoniąc pod numer 986 dowiedziałem się, że patrol nie napotkał mazdy we wskazanym przeze mnie miejscu.

Oznacza to, że patrol zamiast odholować samochód poinformował „kolegę” o całej sytuacji, a „kolega” samochód przestawił unikając (kolejny raz) odpowiedzialności, a to już chyba jest przestępstwem.

Gdyby przesłane przeze mnie wcześniej zdjęcia dokumentujące nieprawidłowe parkowanie mazdy się Wam (straży miejskiej – przyp. red.) zawieruszyły, służę uprzejmie ich kopiami wraz z datą i godziną ich wykonania oraz dodatkowo z informacją, kiedy zgłaszałem problem do WKW i OT (Wydział Kontroli Wewnętrznej i Odział Terenowy – przyp. red.)

Czekam na wyjaśnienia w tej sprawie.

Będziemy śledzić losy tej korespondencji.

(Imię i nazwisko mieszkańca do wiad. red.)

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne