wtorek, 23 lipca, 2024

Maraton zumby na Pradze. Czeka nas wiele godzin tańca i dobrej zabawy

Udostępnij

W sobotę na hali przy ul. Szanajcy odbędzie się Praski Maraton Zumby. To już kolejne takie wydarzenie, które na stałe wpisało się kalendarz największych imprez sportowych na Pradze-Północ.

Impreza odbędzie się w sobotę, 18 listopada w hali Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szanajcy 17/19. Została ona podzielona na cztery części uwzględniające zarówno możliwości fizyczne jak i wiek uczestników.

Zumba dla dzieci, dorosołych i seniorów

– Rozpoczniemy o godz. 15 ćwiczeniami dla dzieci, później w godzinach 15.45-16.30 poćwiczą seniorzy, a najbardziej intensywny trening dla zaawansowanych rozpocznie się o godz. 16.30 i potrwa do godz. 17.00 – mówi Andrzej Sowa, radny dzielnicy ze stowarzyszenie Kocham Pragę i jeden z organizatorów. – Maraton zakończy się treningiem dla wszystkich mieszkańców Pragi, których serdecznie zapraszamy między 17.00 a 20.00 – dodaje Sowa.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Uczestnicy muszą posiadać strój sportowy i obuwie na zmianę. Potrzebna też będzie woda do picia, zapas energii, pozytywny nastrój, a przede wszystkim dużo chęci.

Co to jest zumba?

Zumba to kompletny program treningowy zawierający wszystkie elementy fitnessu, tańca i aerobiku, w którym uczestnicy naśladują proste choreografie taneczne prezentowane przez instruktorów. Choreografie inspirowane są głównie tańcami latynoskimi i łączą w sobie takie style jak hip-hop, salsa, samba, soca, merengue, mambo, sztuki walki.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne