sobota, 18 maja, 2024

Marcowy program praskiego Domu Kultury

Udostępnij

Koncert dla niemowlaków, warsztaty kulinarne dla dzieci, pokaz naukowy dla młodzieży i warsztaty wokalne dla wszystkich! Dom Kultury Praga tradycyjnie zadbał o to, aby mieszkańcy w marcu nie mogli się nudzić!

Przedstawiamy program Domu Kultury Praga w marcu.

 • 10 marca, niedziela, godz. 15:00

MALUCH AUDIUJE ( 0-6 lat)
Po irlandzku

Kolejny koncert interaktywny grupy VIOLIN DI, łączący m.in. elementy zajęć i zabaw umuzykalniających, ruch wg R. Labana. Kierowany do rodzin z niemowlętami i małymi dziećmi do lat 6 oraz rodzin spodziewających się potomstwa. Tym razem zaprezentują audycję inspirowaną melodiami zielonej Irlandii. Do wspólnej zabawy zaproszą podwójne skrzypce, gitarę oraz instrumenty perkusyjne. W programie nowe „hopsasy”, piosenka o pomidorze. Zaszeleszczą także kolorowe szarfy i kolorowe bańki. W przytulnej przestrzeni wypełnionej kocykami i poduchami muzyka staje się przyczynkiem do nauki przez zabawę i zabawy przez naukę, a także przeżywania pełnej gamy emocji: radość i smutek, żywioł i uspokojenie, wzruszenie i zamyślenie….

bilet – 5 zł, w sprzedaży od 1 marca, II p. pok. 23, rezerwacje: j.pastuszek@dkpraga.pl.
Bilety do wykupienia do 3 dni od zgłoszenia potwierdzonej rezerwacji.

 • 18:00

KONCERT
Rzeka marzeń. Zespół BON-TON i Chór SENIORITA

Słyszysz chór i myślisz o poważnej muzyce? Nic bardziej mylnego! Zespoły w DK Praga śpiewają to co im w duszy gra i i wspólnie bawią się przy repertuarze rozrywkowym. Zespół SENIORiTA zaprezentuje wybór utworów z lat 20 i 30, a zespół Bon Ton wykona hity z polskich i zagranicznych filmów. Obydwa zespoły są przykładem na to, że można się realizować nawet wtedy, kiedy nigdy się nie śpiewało. Wystarczy chcieć i mieć poczucie humoru – zespół SENIORiTA ma w repertuarze piosenkę , którą wykonuje razem z… odkurzaczem.

prowadzenie: Ewa Jurkiewicz
wstęp wolny

 • 12 marca, wtorek, godz. 16:30 i 17:30

TEATRZYK DLA DZIECI (3-6 lat)
W Krainie Grzeczności

Kolejna odsłona comiesięcznych spektakli dla najmłodszych, z dobrą i mądrą puentą. Podczas spektaklu Teatru Dur-Moll uczestnicy dowiedzą się czy niegrzeczna Zuzia, przeniesiona do Krainy Grzeczności, nauczy się używania magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Spektakl familijny dla dzieci w wieku 3-6 lat, z opiekunami.

bilet – 5 zł, w sprzedaży od 1 marca

 • 16 marca, sobota, 10:30-13:30

ART DŻEM – tygiel edukacyjny

Pakiet edukacyjnych warsztatów i pokazów naukowych dla dzieci oraz spotkanie z psychologiem dla rodziców.

 • godz. 10:30-11:30

WARSZTATY. MALI ODKRYWCY
STAROŻYTNY EGIPT: FARAONOWIE, MUMIE I PIRAMIDY – warsztaty (6-8 lat)

Tym razem warsztaty dotyczą cywilizacji starożytnego Egiptu. Kto wybudował piramidy? Czy mumie straszą jak w bajkach? W programie m.in. historia odkrycia słynnego grobowca Tutanchamona i odszyfrowania hieroglifów. Uczestnicy dowiedzą się jak budowano piramidy, ile trwał proces mumifikacji i jak wytwarzano papirusy. Na koniec zamienią się w skrybów i budowniczych – nauczą się podstawowych znaków starożytnego egipskiego pisma i skleją model piramidy lub sarkofagu.

udział bezpłatny – zapisy online (od 1 marca na www.dkpraga.pl)

 • godz. 10:30-11:30 i 12:00-13:00

WARSZTATY KULINARNE DLA DZIECI (+7 lat)
Sushi

Uczestnicy podczas warsztatów będą mieć okazję do poznania tradycyjnej kuchni oraz kultury Japonii. Samodzielnie przygotują sushi – tradycyjne danie kuchni japońskiej. Dowiedzą się jak je przygotowywać, krok po kroku i jak należy je spożywać.

wstęp – 10 zł zapisy online (od 4 marca na www.dkpraga.pl) płatne do 12 marca

 • godz. 10:30-11:30

POROZMAWIAJMY O DZIECIACH
Granice – dlaczego to takie trudne?

Spotkanie z psychologiem, które pomoże rodzicom w rozwijaniu umiejętności wychowawczych i pogłębianiu wiedzy psychologicznej. Tym razem porozmawiamy o stawianiu granic. Czemu to ważne, żeby o nich mówić? W jaki sposób przekazać dzieciom jakieś normy czy ważne dla rodziców wartości? Spotkanie ma charakter także grupy wsparcia i dzielenia się własnym doświadczeniem w rozwiązywaniu problemów związanych z rodzicielstwem.

wstęp wolny

 • godz. 12:30-13:30

RODZINNY POKAZ NAUKOWY (7-12 lat)
Czy drony są tylko do zabawy?

Drony coraz częściej stają się prezentem dla dzieci z różnych okazji. Czy są tylko zabawkami? Na temat ich różnorodności i szerokiego zastosowania będzie poświęcony kolejny pokaz naukowy. Prowadzący opowie także o bezpieczeństwie związanym z obsługą tych jeżdżących i latających obiektów.

udział bezpłatny – zapisy online (od 4 marca na www.dkpraga.pl)

 • 18-19 marca, poniedziałek-wtorek, od godz. 10:00

KONKURS RECYTATORSKI
Warszawska Syrenka

Tradycyjnie w DK Praga spotykają się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, uczestnicy Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” . Konkurs posiada długą tradycję – realizowany jest od 42 lat. Uczestników przesłuchiwać będzie 3 osobowe Jury, ze znakomitą aktorką – Emilią Krakowską w roli przewodniczącej.

wstęp wolny

 • 19 marca, wtorek, godz. 18.00

PRASKIE SPOTKANIA Z GWIAZDĄ

Ponad 15-letni cykl ponad spotkań z najwybitniejszymi artystami polskich scen teatru, opery, estrady i kabaretu, osobowościami ze świata kultury i mediów. Do tej pory DK Praga gościł prawie 200 osób, m.in. Gustawa Holoubka, Ninę Andrycz, Jerzego Stuhra, Agatę Kuleszę, Marcina Dorocińskiego, Małgorzatę Kożuchowską, Stanisławę Celińską. Spotkania mają charakter otwartej rozmowy z udziałem publiczności.

prowadzenie – Radosław Mróz, dziennikarz radiowy i telewizyjny
wstęp wolny

 • 20 marca, środa, godz. 18:00

OTWARTE WARSZTATY WOKALNE (16-106 lat)
Mój pierwszy raz!

Lubisz śpiewać, ale nigdy nie miałeś odwagi, by śpiewać gdzieś indziej niż tylko pod prysznicem? A może chciałbyś nauczyć się śpiewać, ale nie wiesz czy się do tego nadajesz i nie bardzo wiesz jak zacząć? Chór Bon Ton zaprasza na otwarte warsztaty wokalne. Znajdziesz się w dobrym gronie pasjonatów, którzy nie zawsze byli odważni, ale chcieli coś zmienić. Wspólnie przejdziemy przez podstawowe ćwiczenia wokalne, dowiesz się na czym polega praca z głosem. Zapraszamy wszystkich od lat 16 do 106!

prowadzenie – Ewa Jurkiewicz
wstęp wolny

Dom Kultury Praga, ul. Sawinkowa 2

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne