poniedziałek, 20 maja, 2024

Metro nie zatrzyma się na stacji Stadion Narodowy. Ćwiczenia antyterrorystów

Udostępnij

Dziś w nocy na stacji metra Stadion Narodowy pojawią się antyterroryści. To element międzynarodowych ćwiczeń z zakresu reagowania kryzysowego. Stacja będzie niedostępna dla pasażerów.

Ćwiczenia odbędą się w nocy z 17 na 18 kwietnia, w godzinach 19.00-4.00, na dwóch stacjach metra: Stare Bielany i Stadion Narodowy. Pod koniec marca strażacy z jednostki przy ul. Marcinkowskiego ćwiczyli na stacji metra Dworzec Wieleński. W czasie ćwiczeń zostały użyte m.in. świece dymne w celu uzyskania warunków pożarowych zbliżonych do rzeczywistych.

Utrudnienia dla pasażerów metra

Na stacji Stadion Narodowy zostaną przeprowadzone ćwiczenia, których celem będzie sprawdzenie oraz doskonalenie umiejętności służb państwowych, miejskich oraz przewoźnika w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych. Organizatorem ćwiczeń jest Komenda Główna Policji wraz z Wydziałem ds. Zwalczania Broni Masowego Rażenia Federalnego Biura Śledczego (FBI).

Działania będą prowadzone w ramach międzynarodowych ćwiczeń „Wolf-Ram-23” z zakresu reagowania na zagrożenia terrorystyczne.

Strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 ćwiczą na Dworcu Wileńskim. Fot. JRG5

– Ćwiczenia zostaną przeprowadzone w dwóch epizodach: nr 1 na stacji Stare Bielany oraz epizod nr 2 na stacji Stadion Narodowy. W związku z powyższym w trakcie ćwiczeń należy się spodziewać wyłączenia I linii Metra na odcinku Pl. Wilsona – Młociny oraz pominięcia stacji Stadion Narodowy (bez zatrzymywania pociągów), na trasie II linii metra – poinformowali przedstawiciele stołecznego ratusza.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne