wtorek, 23 lipca, 2024

Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na klimat

Udostępnij

Od miesiąca trwają konsultacje społeczne w ramach prac nad Warszawską Strategią Adaptacji do zmian klimatu. W tym tygodniu swoje uwagi będą mogli zgłosić mieszkańcy Białołęki, Pragi-Północ i Pragi-Południe oraz Targówka. W naszej dzielnicy spotkanie odbędzie się we wtorek, 21 marca o godz. 18.00 w Muzeum Warszawskiej Pragi przy ul. Targowej.

Strategia adaptacji do zmian klimatu dla m.st. Warszawy do 2050 roku to dokument, który będzie zawierał działania zapobiegające i łagodzące skutki podtopień, suszy, upałów, powodzi czy silnego wiatru. Miasto wypracowało założenia do strategii, które obecnie są konsultowane z mieszkańcami. W lutym odbyły się już spotkania z mieszkańcami Rembertowa, Wawra i Wesołej. W ramach konsultacji społecznych zbierane są opinie dotyczące preferowanych kierunków adaptacji do zmian klimatu w poszczególnych obszarach miasta.

Na spotkaniach mieszkańcy stolicy mogą zgłaszać również własne propozycje.

Najbliższe spotkania konsultacyjne:

  • Praga-Północ: wtorek, 21 marca o godz. 18.00 w Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52),
  • Targówek: środa, 22 marca o godz. 18.00 w Urzędzie Dzielnicy (ul. Kondratowicza 20),
  • Białołęka: czwartek, 23 marca o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 356 (ul. Głębocka 66 – stołówka), wtorek, 28 marca o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 344 (ul. Erazma z Zakroczymia 15 – stołówka),
  • Praga-Południe: czwartek, 30 marca o godz. 18.00 w Promie Kultury Saska Kępa (ul. Brukselska 23).

Konsultacje społeczne potrwają do 30 czerwca. Pomysły na klimat mieszkańcy mogą zgłaszać również elektronicznie lub pocztą tradycyjną na adres Biura Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy (ul. Marszałkowska 77/79, 00-683 Warszawa).

Na podstawie wyników konsultacji powstanie projekt Strategii, który jesienią br. zostanie poddany dyskusji na Zespole ds. Klimatu przy Prezydencie m. st. Warszawy. Po zakończeniu wszystkich niezbędnych procedur Strategia adaptacji będzie przedmiotem obrad Rady Miasta.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne