niedziela, 14 lipca, 2024

Mieszkańcy nie chcą całodobowego sklepu z alkoholem. Radny zorganizował lokalne konsultacje

Udostępnij

Mieszkańcy zabrali głos w sprawie powstania nowego całodobowego sklepu przy ulicy Darwina 16. Wczoraj odbyły się lokalne konsultacje, które zorganizował radny Kamil Ciepieńko. W spotkaniu wzięli też udział właściciele sklepu.

– To pierwszy raz w historii Pragi, i jeden z nielicznych przypadków w całej Warszawie, gdy właściciel całodobowego sklepu, w którym będzie sprzedawany alkohol, spotka się z mieszkańcami, żeby ich wysłuchać – mówi radny Kamil Ciepieńko. Jak dodaje, to oznaka nie tylko odwagi, ale i szacunku. – To także dowód na to, że jesteśmy społeczeństwem obywatelskim, które ze sobą rozmawia. Dosyć już kłótni.

W spotkaniu, w budynku ogrodu jordanowskiego przy ul. Namysłowskiej, wzięło udział blisko 40 osób, głównie mieszkańców ulic Darwina, Jana Młota i Linneusza.

– Nie brakowało wybuchów emocji, tych negatywnych również. Najważniejsze jest jednak to, że jako mieszkańcy mogliśmy się wypowiedzieć – mówi Ciepieńko.

Interwencja radnego

Radny jako pierwszy zareagował, gdy w nieczynnym od wielu miesięcy pawilonie handlowym przy ul. Darwina 16 zaczął się remont. – Nawiązałem kontakt z nowym właścicielem, który przekonywał mnie, że działalność sklepu nie wpłynie na dobrostan mieszkańców. Zgodził się także na udział w lokalnych konsultacjach, aby rozwiać nasze wątpliwości podczas bezpośredniego spotkaniu – mówi Ciepieńko.

Jak udało nam się ustalić; właściciele posiadają zezwolenie na sprzedaż alkoholu, które jest ważne do 2025 r. Zezwolenie zostało wydane w 2014 r. i zgodnie z prawem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sprzedaż odbywała się w tym miejscu dalej. – Nasze zaniepokojenie wzbudził nie sam alkohol, ale to, że sklep będzie jedynym w okolicy, który będzie otwarty 24h – mówi radny.

Właściciele mają trudny orzech do zgryzienia. Mieszkańcy nie chcą się zgodzić na podobną działalność w sąsiedztwie ich budynków. – Właściciele obiecali podczas spotkania, że rozważą formę działalności sklepu. Mam nadzieję, że uda się osiągnąć kompromis, który zadowoli nie tylko właścicieli, ale przed wszystkim mieszkańców – mówi Ciepieńko.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne