czwartek, 20 czerwca, 2024

Mieszkańcy szukają miejsc dla nowych drzew na Pradze

Udostępnij

Dzielnica Praga-Północ jest na 10 miejscu w nieformalnym rankingu liczby zgłoszonych miejsc, w których mają pojawić się nowe drzewa. Tydzień temu stołeczny ratusz uruchomił mobilną aplikację, która ma pomóc w planowaniu zieleni w Warszawie. Do tej pory zgłoszono ponad 1100 miejsc.

Aplikacja „Milion drzew” ma pomóc w realizacji miejskiego programu, którego celem są nowe nasadzenia w stolicy. Mieszkańcy przy pomocy telefonu lub tabletu mogą wskazywać miejsca, w których miałyby pojawić się rośliny. Jeżeli w danym miejscu posadzenie drzewa nie jest możliwe np. z powodu istniejącej infrastruktury podziemnej, latarni, czy planów zagospodarowania przestrzennego, system nas o tym poinformuje.

Najwięcej zgłoszeń pochodzi z Ursynowa. Tam wskazano aż 181 miejsc pod potencjalne nasadzenia. Na drugim miejscu, pod względem liczby wniosków, jest Wola z 161 zgłoszeniami. Dalsze pozycje zajmują Żoliborz – 109 zgłoszeń, Białołęka – 106 oraz Śródmieście – 97 wniosków. Na Pradze-Północ dotychczas zgłoszono 48 drzew.

Najmniejszą potrzebę zazieleniania dzielnicy, póki co, widzą mieszkańcy Włoch – 6 zgłoszeń, Wilanowa – 5 wniosków i Wesołej, gdzie „włączono” dotychczas zaledwie 1 drzewo.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne