sobota, 24 lutego, 2024

Mieszkańcy wybrali swoich przedstawicieli. Rada Kolonii Śliwice zaczyna nową kadencję

W sobotę zakończyły się wybory do Rady Kolonii „Śliwice”. Mieszkańcy wybrali swoich przedstawicieli, którzy będą ich reprezentować podczas posiedzeń rady dzielnicy i miasta. Znamy wyniki głosowania.

Kolonia Śliwice to osiedle mieszkaniowe położone na kresach warszawskiej Pragi w sąsiedztwie dawnej Fabryki Samochodów Osobowych (FSO). Osiedle znajduje się w kwartale ulic: Gersona, Szernera, Witkiewicza i Kotsisa.

Na terenie Śliwic od 2014 r. działa samorządowa jednostka niższego rzędu w postaci Rady Kolonii „Śliwice”. Rada składa się z radnych oraz przewodniczącego i jego zastępcy.

Wyniki wyborów do kolonii „Śliwice”

Głosowanie odbyło się w sobotę 9 grudnia 2023 r. Mieszkańcy Śliwic wybierali swoich przedstawicieli do rady kolonii. Głosowanie zakończyło się o godz. 18.

Uprawnionych do głosowania było 247 mieszkańców. W głosowaniu wzięło udział 98 osób, co oznacza frekwencje na poziomie niespełna 40 proc. Mieszkańcy wybierali spośród 12 kandydatów. W wyniku głosowania radnymi zostali:

  • Joanna Kopeć-Kobierecka (53 głosy)
  • Marek Kopeć (47 głosów)
  • Karolina Krajewska (56 głosów)
  • Anna Łapińska (55 głosów)
  • Maciej Łapiński (56 głosów)
  • Piotr Skupieński (46 głosów)
  • Oskar Uszyński (51 głosów)

Teraz, zgodnie ze statutem, na pierwszym posiedzeniu rady zostanie wybrany przewodniczący i jego zastępca.

Rady osiedli na Pradze-Północ

Na Pradze-Północ działają dwie tzw. jednostki niższego rzędu: Rada Kolonii „Śliwice” i Rada Kolonii „Ząbkowska”. – Ich celem jest reprezentowanie wobec władz Pragi-Północ i Warszawy interesów swoich mieszkańców, zaspokajanie ich potrzeb, w tym w szczególności dotyczących warunków życia i zamieszkania, a także zapewnienia mieszkańcom uczestnictwa w życiu dzielnicy – we współpracy z organami samorządowymi dzielnicy – czytamy w statucie kolonii. I choć rady te, nie mają możliwości, żeby decydować o sprawach osiedla, to jednak mają duży wpływ na decyzje władz, mogą kierować interpelacje do zarządu dzielnicy, a także występować z własnymi inicjatywami.

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('//wp-content/wf...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51