czwartek, 13 czerwca, 2024

Mieszkania na dobry start

Udostępnij

Na strychu budynku przy ul. Brechta powstały mieszkania dla wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Aninie prowadzonego przez księży orionistów. Mieszkania mają stać się dla młodych punktem startowym do rozpoczęcia dorosłego i odpowiedzialnego życia.

Projekt zrealizowała fundacja Habitat for Humanity Poland w partnerstwie z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym Księży Orionistów. Celem projektu jest stworzenie modelowego rozwiązania, które pomoże młodym z instytucji pieczy zastępczej w usamodzielnianiu się, tak, aby zapobiec ich powrotowi do patologicznych środowisk i zachowań.

– Mieszkania treningowe dają nam, pod wieloma względami, ogromną szansę na to, aby łatwiej wejść w dorosłe życie. Dzięki temu, że opłaty za mieszkania będą niższe, mamy dodatkowy czas i możliwość, aby znaleźć pracę, skończyć szkołę lub studia i uporządkować swoje życie – informują organizatorzy projektu.

Wychowankowie ośrodka zamieszkają w sześciu kawalerkach. Jeden z lokali będzie zajmować opiekun.

Fot: Habitat for Humanity Poland

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne