piątek, 14 czerwca, 2024

Miligramy na praskiej plaży. Wystąpią Karwan, LemON i Micromusic

Udostępnij

Ania Karwan i Igor Herbut z zespołem LemON, to gwiazdy, które wystąpią podczas sobotniego festiwalu muzycznego Mili-gramy na Pradze-Północ. To już trzecia edycja imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz praskich wydarzeń.

Na scenie wystąpi Ania Karwan, Igor Herbut z zespołem LemON oraz Mikromusic. – Dobór wykonawców nie jest przypadkowy. Co roku artyści występujący na „miligramowej” scenie poetycko kończą sezon wakacyjny, żeby z dobrą i pozytywną energią rozpocząć nadchodzącą jesień – tłumaczą przedstawiciele urzędu dzielnicy Praga-Północ, którzy wspólnie z Domem Kultury Praga są organizatorami imprezy.

Karwan, Herbut i Mikromusic na Pradze

Jako pierwsza praskiej publiczności zaprezentuje się Ania Karwan – artystka, której debiutancka płyta ukazała się w 2019 r. dając fanom takie przeboje jak „Głupcy” czy „Czarny Świt”. Ania Karwan dała poznać się podczas VII edycji programu „The Voice of Poland” z 2016 r., w którym dotarła do ścisłego finału.

Drugim artystą, który pojawi się na scenie będzie Igor Herbut z zespołem LemON. Ma na koncie wiele nagród, złotych i platynowych płyt, a także trzy nominacje do Fryderyka. Łemkowskie tradycje, w których został wychowany do tej pory silnie odciskają się w muzyce, którą tworzy. Wschodnie harmonie, zaśpiewy, góralska charyzma i ciężka do ukrycia nostalgia – to elementy, wobec których nie sposób przejść obojętnie w twórczości artysty.

Zespół Mikromusic pojawi się na festiwalowej scenie jako ostatni. To artyści grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą m.in. w Japonii, Irlandii, Litwie. Zespół w 2020 r został uhonorowany Fryderykiem w kategorii „Muzyka Poetycka”.

Wydarzenie, które poprowadzi Piotr Metz, odbędzie się w sobotę 4 września o godz. 18, na Plaży Rusałka na wysokości ul. Ratuszowej. Wstęp jest bezpłatny.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne