poniedziałek, 27 maja, 2024

Mocne uderzenie kultury. Po raz pierwszy Industrial Metal na Pradze!

Udostępnij

W najbliższą sobotę w Koneserze odbędzie się koncert zespołu Oberschlesien, grającego industrialny metal oraz grupy Praga Śpiewa, która swój repertuar opiera o warszawski folklor. Wydarzenie ma połączyć style, pokolenia i regiony. Koncert jest bezpłatny, trzeba jednak pobrać wejściówkę.

Znana grupa industrialnego metalu Oberschlesien da potężną energię a Praga Śpiewa przekaże radość i ciepło. To pierwsze takie połączenie!

Oberschlesien od wielu lat symbolizuje polski odłam muzyki nazywanej Industrial Metal. Chętnie porównywana do Rammstein ma jednak swój odrębny styl. Grupa założona przez Marcela Różankę grając ostry metal przekazuje treści, które rzadko kojarzymy z takim stylem: przywiązania do tradycji, rodzina, bogactwo różnorodności czy lokalny patriotyzm. Nie każdy spodziewa się takich wartości w rytmicznej, industrialnej muzyce metalowej.

– Muzyką i treściami zespół może zadać kłam stereotypom o dzieleniu i zamykaniu bram. To rytm poruszający każdego i mówiący, że nasze inności są naszym spoiwem – przekonują organizatorzy. Grupa chce pokazać, że Polska jest różnorodna i właśnie dlatego jest ciekawa.

– Ten koncert dla mieszkańców Pragi może być kolejnym bodźcem by dbać o praską gwarę tożsamość i tradycje – przekonuje Jacek Wachowicz, prezes stowarzyszenia Kocham Pragę, który jest pomysłodawcą wydarzenia.

Koncert jest bezpłatny, trzeba jednak pobrać wejściówkę tutaj Prasko-Śląski Most Muzyczny – darmowa wejściówka

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 4 września o godz. 19:00 w Centrum Praskim Koneser (Butelkownia).

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne