poniedziałek, 15 lipca, 2024

Mróz atakuje bezdomnych i nietrzeźwych. Policja apeluje o pomoc

Udostępnij

Policjanci z komendy przy ul. Jagiellońskiej zwiększyli kontrole miejsc, w których bezdomni szukają schronienia przed mrozem. Policja apeluje do mieszkańców o pomoc.

– Wystarczy jeden telefon, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować mu życie – przekonują funkcjonariusze. – Pod numerami 112, 997 lub 986 może zadzwonić każdy, kto zna miejsce przebywania osób bezdomnych

Specjalnym nadzorem zostały objęte dworce Wileński i Wschodni, park Praski i skwery, a także tereny działkowe i pustostany. Policja zwraca też szczególną uwagę na osoby nietrzeźwe, dla których spacer po mrozie w stanie upojenia alkoholowego może być ostatnim w życiu.

Funkcjonariusze informują bezdomnych o adresach ośrodków pomocowych, noclegowniach oraz jadłodajniach. – Nie bądźmy obojętni. Reagujmy, gdy zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie – apelują.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki uruchomił bezpłatną infolinię 987. Pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego udzielają informacji na temat możliwych form wsparcia – wskazują najbliższe schroniska, jadłodajnie czy punkty pomocy medycznej.

Fot. KRP

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne