czwartek, 18 lipca, 2024

Na placu Hallera pojawiła się tablica upamiętniająca generała

Udostępnij

W niedzielę na pl. Hallera odbędzie się odsłonięcie tablicy upamiętniającej gen. Józefa Hallera. Dziś nastąpił odbiór techniczny.

– Po długich staraniach udaje się wreszcie odsłonić tablicę pamiątkową poświęconą niedocenianemu bohaterowi walk o niepodległość gen. Józefowi Hallerowi – mówi Piotr Rzewuski, jeden z pomysłodawców.

Tablica, będąca jednocześnie kamieniem węgielnym pomnika powstała z inicjatywy Solidarności Walczącej i Społecznego Komitetu Organizacyjnego Obchodów Patriotycznych przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Praga-Północ. Artystą, który wykonał prace jest Jan Kubicki.

Jak tłumaczą organizatorzy tablica ma przede wszystkim przywrócić pamięć o generale, który oprócz zasług na polu walki o niepodległość, ma także wiele innych, był m.in. posłem na Sejm Rzeczpospolitej i ministrem oświaty w rządzie polskim na uchodźstwie.

Uroczyste odsłonięcie odbędzie się 12 listopada o godz. 11 przy skwerze placu od strony ul. Jagiellońskiej.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne