sobota, 13 kwietnia, 2024

Na Pradze powstała nowa piosenka o Warszawie. Posłuchaj laureatów konkursu

Poznaliśmy zwycięzcę konkursu Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic, który zorganizował Urząd Dzielnicy Praga-Północ we współpracy z Warsaw Tribute. Pierwsze miejsce oraz nagroda finansowa powędrowały do zespołu Alegancka za utwór „Stasiek i Julia”! Łączna pula nagród wyniosła 10 tys. zł.

Zakończyła się I edycja konkursu na nową piosenkę o Warszawie – „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic”. Ponad 50 zgłoszonych piosenek i tylko 8 finalistów. – To był koncert pełen emocji, niesamowita atmosfera i najlepsi z najlepszych śpiewający o naszym pięknym mieście – podsumowuje Ilona Soja-Kozłowska, burmistrz Dzielnicy Praga-Północ.

Po długim głosowaniu jury ogłosiło wyniki:

I miejsce Alegancka – „Stasiek i Julia”

 

II miejsce Szymonmówi – „Grochów”

 

III miejsce Aro Gantzki – „Kto zaiwanił mi rotundę”

 

W konkursie przyznana została także Nagroda Publiczności, która powędrowała do Adrianny Bednarskiej-Hałasy, która wykonała utwór Labirynty pod Centralnym.

Łączna pula nagród wyniosła 10 tys. zł.

„Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic” to pierwszy konkurs organizowany przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ na nową interpretację lub aranżację warszawskiego szlagieru. Zgłosić można było nie tylko cover znanego przeboju, ale również zupełnie nową piosenkę o stolicy i ze stolicą w tle.

Koncert finalistów był w tym roku jednym z ważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Pragi-Północ. Na jednej scenie wystąpiło 8 najlepszych wykonawców wyłonionych przez jury konkursowe oraz doskonale wszystkim znane zespoły – słynna Kapela Praska, Czesław Mozil, Chessband & Cała Praga Śpiewa czy Praski.

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości