czwartek, 18 lipca, 2024

Na Pradze żyje się lepiej. Udowodnił to międzynarodowy ranking

Udostępnij

Dzielnica Praga-Północ zajęła 4. miejsce w rankingu jakości życia w Warszawie. Przodujemy, jeśli chodzi o służbę zdrowia i dobrą komunikację.

Rankingu USAI, którego założenia opracował warszawski maturzysta Aleksander Małachowski, jest oparty na algorytmach stosowanych przez ONZ.

Algorytmy, które służą badaniu poziomu i jakości życia w miastach, wskazały Pragę-Północ, jako czwartą ze wszystkich 18 dzielnic, w której żyje się najlepiej. W rankingu brano pod uwagę: dostęp do publicznej służby zdrowia i edukacji (przedszkola, szkoły podstawowe i średnie) oraz transport publiczny – wszystko w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

W przypadku służby zdrowia Praga-Północ zajęła 5. miejsce, w dostępie do edukacji – 4. Jeśli chodzi o transport publiczny: zajęliśmy drugie miejsce, zaraz za Śródmieściem.

Najsłabiej wypadły dzielnice: Ursus, Bemowo, Wilanów i Ursynów. Słabo żyje się też w sąsiednich dzielnicach, na Pradze-Południe, Targówku i na Białołęce.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne