piątek, 14 czerwca, 2024

Nadzwyczajna sesja rady dzielnicy została przerwana. Przewodniczący nie chce ustąpić

Udostępnij

Kolejna próba odwołania przewodniczącego rady dzielnicy Ireneusza Tondery zakończyła się fiaskiem. Nadzwyczajna sesja rady została przerwana po niespełna pięciu minutach.

Dziś o godz. 11.00 w trybie zdalnym odbyła się nadzwyczajna sesja rady dzielnicy Praga-Północ. W porządku obrad znalazły się m.in. punkty dotyczące odwołania przewodniczącego rady dzielnicy – Ireneusza Tondery (radny niezależny, dawniej SLD) oraz wiceprzewodniczącej rady Elżbiety Kowalskiej-Kobus (PO), a także powołania nowego prezydium rady.

– W związku z faktem, że punkty od 2. do 5. są niemożliwe do realizacji z przyczyny technicznych przechodzę do punktu 6. i zarządzam przerwę – powiedział przewodniczący Tondera, który podziękował radnym za udział i zakończył sesję.

To już kolejna próba odwołania przewodniczącego Tondery przez radnych, którzy stanowią większość w radzie dzielnicy. Przewodniczący wykorzystuje jednak fakt, że statut dzielnicy nie przewiduje odwołania go ze stanowiska w trybie zdalnym, dlatego od wielu miesięcy nie zwołuje sesji w trybie stacjonarnym. Tłumaczy to zagrożeniem koronawirusem i bezpieczeństwem radnych oraz urzędników.

W tym samym czasie, w trybie stacjonarnym, w urzędzie odbywają się jednak komisje rady, a sam urząd działa normalnie.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne