poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Najlepszy dzielnicowy jest na Pradze

W zakończonym konkursie „Dzielnicowy dla mieszkańców” wygrał funkcjonariusz, który na co dzień pełni służbę na Pradze-Północ. Na kolejnych miejscach znaleźli się dzielnicowi z Bemowa i warszawskich Włoch. Organizatorem konkursu był stołeczny ratusz.

Dzielnicowy to policjant, który doskonale powinien znać swój rewir – zarówno teren, ludzi, jak i problemy, które pojawiają się na podległym mu obszarze. Dobry kontakt z mieszkańcami, znajomość specyfiki dzielnicy, niebezpiecznych miejsc i potencjalnych zagrożeń pomaga mu w codziennej pracy, czyli zapewnieniu bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Komisja konkursowa w składzie: dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, komendant stołeczny policji lub jego zastępca, naczelnik Wydziału Prewencji KSP oraz przedstawiciele delegatur i BBiZK uznała, ze najlepszym dzielnicowym, spełniającym najwyższe kryteria, został mł. asp. Radosław Strzałkowski z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI – Praga-Północ, Targówek, Białołęka.

Funkcjonariusz w policji pełni służbę od ponad 8 lat. Na stanowisku dzielnicowego od ponad 5 lat. W trakcie dotychczasowej służby dał się poznać jako policjant z dużą wiedzą, a także doświadczeniem zawodowym, które pozytywnie wpływa na poziom wykonywanych zadań – czytamy w uzasadnieniu komisji.

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości