poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Nawet 10 lat za kradzież 15 sztuk czekolady w jednym ze sklepów na Pradze

Udostępnij

Nawet 10 lat może grozić mężczyznom, którzy dopuścili się kradzieży czekoladek. Gdy ochroniarz sklepu, w którym doszło do kradzieży, próbował ich zatrzymać, zaatakowali go gazem i pobili.

Około godz. 7 rano policjanci zostali wezwani do bójki pod jednym z lokalnych sklepów na Pradze. Po przyjeździe na miejsce jeden z awanturników na widok policji zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za mężczyzną. W tym samym czasie, na sąsiedniej ulicy, bójka trwała w najlepsze. Awanturników rozdzieliła druga załoga policji. Okazało się, że w bójce brał udział ochroniarz sklepu, który przyłapał nieuczciwych klientów na kradzieży czekoladek. Z jego relacji wynika, że gdy próbował ich zatrzymać, mężczyźni wybiegli na ulicę i rzucili się na niego z pięściami. Jeden z napastników użył nawet gazu pieprzowego.

Mężczyźni, 33 i 39-latek, trafili do policyjnej izby zatrzymań. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na trzy miesiące. Prokurator postawił im zarzut kradzieży rozbójniczej za co może im grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci odzyskali słodycze. Łączna wartości czekolady to 225 zł.

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne