wtorek, 23 lipca, 2024

Nie zapomnij paragonu przy zakupach

Udostępnij

Nieprzemyślany zakup lub zła jakość produktu mimo zapewnień sprzedawcy? – Dokonywanie zakupów z paragonem pozwoli na skuteczną reklamację – przypominają urzędnicy skarbowi z praskiego urzędu przy ul. Jagiellońskiej.

Dokonywanie zakupów z paragonem pozwoli kupującym na reklamowanie niezgodnego z jakością towaru, a sprzedających ustrzeże przed konsekwencjami karnymi – skarbowymi w związku z nie zafiskalizowaniem sprzedaży.

Urzędnicy skarbowi zwracają uwagę, że obok paragonów fiskalnych sprzedawcy wystawiają też paragony niefiskalne, które są zwykłym kwitkiem, bez mocy prawnej.

– Zjawisko to nie jest powszechnie znane, ma jednak negatywny wpływ nie tylko na kondycję całego społeczeństwa, jako odbiorcy usług finansowanych przez państwo, jak edukacja czy bezpieczeństwo, ale również na uczciwą konkurencję w poszczególnych branżach – Dariusz Formicki z Urzędu Skarbowego Warszawa Praga.

sprawdz-paragon-urzad-skarbowy-d

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne