czwartek, 20 czerwca, 2024

Nie żyje Mieczysław Janiszewski. Był warszawskim przewodnikiem

Udostępnij

Od lat niestrudzenie opowiadał o Warszawie z typową dla siebie charyzmą i żartem. Był laureatem Floriana, nagrody przyznawanej dla osób szczególnie zasłużonych dla warszawskiej Pragi. Mieczysław Janiszewski zmarł 1 kwietnia 2023 roku.

Mieczysław Janiszewski urodził się 17 grudnia 1951 roku. Zmarł w wieku 71 lat. – Znakomity przewodnik warszawski i praski, gawędziarz i elegant, mistrz inteligentnego dowcipu, znawca Warszawy i jej historii, a w szczególności znawca Pragi. Oprowadzał po niej wiele lat wcześniej, nim to stało się modne. Już w latach osiemdziesiątych prowadził bowiem cykl spacerów dla uczniów praskich szkół, zapoznających ich z najbliższymi miejsca zamieszkania okolicami. Zawdzięczamy mu mnóstwo wiedzy z Jego osobistego doświadczenia: historii i opowieści, których nigdzie nie można wyczytać – piszą na swoim profilu przewodnicy z Praskiej Ferajny.

Uroczystość pogrzebowa

Pogrzeb Mieczysława Janiszewskiego odbędzie się w środę 5 kwietnia o godz. 11 w kościele św. Grzegorza Wielkiego na Cmentarzu Wolskim przy ul. Wolskiej 180/182. Po mszy nastąpi odprowadzenie do grobu.

Na cmentarz dojedziemy z Placu Wileńskiego tramwajami nr 26 lub 13. Czas przejazdu to około 30 minut.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne