wtorek, 18 czerwca, 2024

Nocna zmiana na Pradze. Radni po raz 10 złożyli wniosek o odwołanie przewodniczącego rady

Udostępnij

Dziś wieczorem odbędzie się kolejna próba odwołania przewodniczącego rady dzielnicy Praga-Północ. Radni dzielnicy, którzy reprezentują większość w radzie, złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji.

Sesja odbędzie się w trybie zdalnym o godz. 20.00. W porządku obrad znalazły się punkty dotyczące m.in. odwołania przewodniczącego rady dzielnicy Ireneusza Tondery (radny niezrzeszony, dawniej Lewica) oraz wiceprzewodniczącej Elżbiety Kowalskiej-Kobus (Platforma Obywatelska).

Nocna zmiana na Pradze-Północ?

To już 10. próba odwołania prezydium rady dzielnicy. Dotychczas każda z nich kończyła się fiaskiem, bo przewodniczący Tondera wykorzystywał fakt, że statut dzielnicy nie przewiduje odwołania go ze stanowiska w trybie zdalnym. Wszystko wskazuje na to, że tym razem będzie podobnie i sesja zostanie przerwana.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne