poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Nowa edycja budżetu obywatelskiego. Na Pradze jest do wydania ponad 2,7 mln zł

Udostępnij

Mieszkańcy mogą już zgłaszać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego. Rozpoczęła się kolejna edycja. Do dyspozycji mieszkańców Warszawy jest blisko 106 mln zł. Na Pradze-Północ, to ponad 2,7 mln zł.

Dzięki pomysłom zgłaszanym przez mieszkańców zrealizowano już blisko 4,5 tysiąca projektów. W ostatnich latach przeważały inicjatywy „zielone”, tj. rozbetonowania i nasadzenia. Dawniej wybierano głównie propozycje edukacyjne i sportowe oraz architektoniczne, czyli miejsca aktywności dla dorosłych i dzieci, modernizację boisk i skwerów.

Zgłoszenia do 11. edycji można wysyłać przez stronę internetową budżetu obywatelskiego m.st. Warszawy lub w tradycyjnej, papierowej formie w wybranym urzędzie dzielnicy. Etap składania projektów potrwa do 25 stycznia 2024 r. Na Pradze koszt jednego projektu nie może przekroczyć 550 069 zł.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne