piątek, 14 czerwca, 2024

Nowa strefa zabaw dla dzieci i ciszy dla dorosłych

Udostępnij

W warszawskim zoo zaczęły się prace przy budowie nowego placu zabaw. Najmłodsi będą mieli do dyspozycji huśtawki i karuzelę. Dla rodziców i seniorów zaplanowano strefę wyciszenia. Inwestycja będzie gotowa na wiosnę.

W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym powstanie nowa, bardziej ekologiczna i dostępna przestrzeń rekreacyjna dla wszystkich bez względu na wiek i zróżnicowane potrzeby. Pojawią się strefy zabaw dla dzieci z różnych grup wiekowych, a także przestrzeń integracyjna dla dzieci i dorosłych oraz część przeznaczona dla seniorów.

– Postawimy tablice edukacyjne o tematyce zoologicznej oraz związanej z ochroną przyrody, które będą dostosowane do dzieci i dorosłych z różnymi potrzebami. Pojawią się instalacje edukacyjne dla osób niewidzących i niedowidzących: na tablicach zastosujemy alfabet Braille’a oraz wypukłe grafiki. Teksty wybranych tablic zostaną przygotowane w języku łatwym ETR – mówią przedstawiciele ogrodu.

Zamontowane zostaną huśtawki, karuzelę oraz piaskownica dostosowana do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością ruchową.

Dla zwiększenia bioróżnorodności zaplanowano też liczne nasadzenia krzewów, bylin oraz kwiatów przyciągających motyle, a w strefie wyciszenia pojawi się kilka gatunków traw.

Zakończenie inwestycji nastąpi wiosną 2024 r.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne