wtorek, 21 maja, 2024

Nowe brzmienie warszawskich ulic. Praga organizuje konkurs

Udostępnij

Nowe interpretacje lub aranżacje warszawskich szlagierów, a może nawet zupełnie nowa piosenka o stolicy? Praga-Północ organizuje konkurs muzyczny „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic”.

Jak wziąć udział w konkursie? Wystarczy nagrać własny utwór i zgłosić swój udział. Styl muzyczny nie ma znaczenia – dzielnica zapraszamy zarówno solistów i całe zespoły, amatorów oraz profesjonalistów. Zgłoszenia do 23 maja. Najlepsi wystąpią podczas koncertu finałowego 9 czerwca na Pradze-Północ.

Klasyczny warszawski walc „Bal na Gnojnej”, „Sen o Warszawie” Czesława Niemena czy współczesny utwór „Życie Warszawy” Hemp Gru i przyjaciół – to utwory doskonale znane wszystkim warszawiakom. Tym starszym można nadać drugie życie, tym nowszym – nowe brzmienie.

Urząd Dzielnicy Praga-Północ razem z Warsaw Tribute zapraszają do udziału w konkursie muzycznym „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic”. Wystarczy przygotować aranżację znanej piosenki lub napisać tekst i nagrać zupełnie nowy utwór. – To konkurs dla artystów, którym Warszawa jest bliska. Zapraszamy każdego, kto kocha muzykę i ma pomysł na stworzenie wyjątkowego przeboju – zachęca Ilona Soja-Kozłowska, burmistrz dzielnicy Praga-Północ.

Zagraj na koncercie i wygraj nagrodę główną

Konkurs skierowany jest do wokalistów oraz zespołów. Urząd czeka na zgłoszenia od 15 kwietnia do 23 maja 2021 r. Następnie jury wybierze najlepszych wykonawców, którzy wystąpią podczas Koncertu Finałowego 9 czerwca na Pradze-Północ. Obok nich na scenie pojawią się artyści związani z Pragą-Północ – „Kapela Praska”, „Czessband & Cała Praga Śpiewa”, „Praski”.

Spośród zgłoszeń, które wpłyną w ramach konkursu „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic” przyznana zostanie także nagroda warszawskiej publiczności. Zakwalifikowane utwory wezmą udział w internetowym głosowaniu na stronie www.warsawtribute.pl.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne