sobota, 13 kwietnia, 2024

Nowe latarnie przy Jagiellońskiej

W tym roku wzdłuż ul. Jagiellońskiej pojawią się nowe latarnie. To kolejna inwestycja, którą drogowcy realizują w rejonie Golędzinowa i Śliwic. Ogłoszono już przetarg na prace.

Nowe latarnie zaświecą po zachodniej stronie ulicy, na odcinku od ronda Starzyńskiego do trasy S8.

– W ramach prac usuniemy stare żelbetowe i stalowe słupy. Nowa instalacja otrzyma kompletne okablowanie, ułożymy ponad 7 tys. metrów przewodów, i sterowanie. Wzdłuż jezdni ustawimy 75 słupów o wysokości 12 metrów (wraz z oprawami sodowymi). Drogę boczną oświetlą 34 9-metrowe słupy z oprawami LED, a chodniki 53 słupy o wysokości 5 metrów (również z oprawami LED). Doświetlimy też przejścia dla pieszych. Łącznie zamontujemy 182 nowoczesne oprawy oświetleniowe – mówią przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich.

Nowe latarnie to uzupełnienie obecnie prowadzonych prac w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Po drugiej, wschodniej stronie ulicy powstaje droga dla rowerów, remontowane są chodniki i przebudowywane jest oświetlenie. – W ubiegłym roku w rejonie ul. Kotsisa wyznaczyliśmy naziemne przejście dla pieszych z sygnalizacją, a w tym sezonie wschodnia jezdnia otrzyma nową nawierzchnię wraz z podbudową – deklarują drogowcy.

Wszystkie roboty, także te w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

ZDM

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości