poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Nowe mieszkania na Nowej Pradze

Udostępnij

W miejscu po dawnej bazie wozów pocztowych i stacji paliw w kwartale ulic Ratuszowa, Jagiellońska, Borowskiego i Brechta, developer zbuduje około 400 mieszkań. Poczta Polska, dotychczasowy właściciel, postanowiła sprzedać nieruchomość.

Cena wywoławcza gruntu na Nowej Pradze wynosiła 34,1 mln zł. Do licytacji stanęło ośmiu developerów. Najwięcej zadeklarowała firma Yareal – 55 mln zł. Na działce o łącznej powierzchni 15 462 mkw mają powstać mieszkania.

Developerów skusiła lokalizacja. Niewiele ponad 500 metrów dalej jest stacja metra Dworzec Wileński, tuż obok Park Praski o Ogród Zoologiczny. Miejsce ma też swoją historię. Przy ul. Borowskiego na murach dawnych rosyjskich koszar znajdują się napisy z 19. wieku.

Jak dodają eksperci nowy właściciele będzie musiał przeprowadzić rekultywacje terenu, który jest zanieczyszczony paliwem i olejami.

Fot. Poczta Polska

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne