piątek, 14 czerwca, 2024

Nowe mieszkania na Pradze. Miasto buduje lokale na wynajem

Udostępnij

W przyszłym roku na Pradze-Północ ma powstać ponad 200 nowych mieszkań. Miasto prowadzi inwestycje mieszkaniowe przy Ząbkowskiej, Markowskiej i Strzeleckiej.

Nowe mieszkania na wynajem buduje spółka Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Południe. W budynku u zbiegu ulic Ząbkowskiej i Markowskiej powstaje 186 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni ok. 8,6 tys. m2, z czego 23 będą dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Na parterze zaplanowano 5 lokali usługowych, natomiast w podziemnym garażu będzie 41 miejsc postojowych. Na obiekcie zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna. W budynku powstanie również placówka opiekuńczo-wychowawcza.

– Cała inwestycja ma wpisywać się w praski charakter zabudowy – budynek przy ul. Markowskiej posiada wewnętrzny dziedziniec i przejścia bramowe – mówią przedstawiciele warszawskiego ratusza.

Z kolei przy ul. Strzeleckiej ma powstać 29 nowych lokali mieszkalnych.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne