niedziela, 14 kwietnia, 2024

Nowe mieszkania przy Strzeleckiej. Kamienica odzyskała przedwojenny blask

Dobiega końca remont kamienicy przy ul. Strzeleckiej 10. W ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji 4-kondygnacyjny budynek z końcówki XIX wieku odzyskał swój przedwojenny blask i urok.

W ramach prac: wykonano nową elewację zgodnie z wytycznymi Konserwatora Zabytków, wymienione zostały drzwi i okna, odrestaurowano płyty i balustrady balkonowe, które zachowały swój pierwotny historyczny charakter, budynek został doposażony w dwie platformy dla osób z niepełnosprawnościami, zmodernizowano istniejącą instalację centralnego ogrzewania, wymieniono instalację elektryczną, teletechniczną, wodnokanalizacyjną, centralnej ciepłej wody.

14 nowych mieszkań na Pradze-Północ

Już niedługo w kamienicy przy Strzeleckiej 10 zamieszkają pierwsi lokatorzy – informuje Urząd Dzielnicy Praga-Północ. W kamienicy znajdzie się 14 przestronnych mieszkań, z czego trzy w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Inwestycja została zrealizowana dzięki unijnej dotacji. Całkowity koszt wyniósł 10,5 mln zł.

Pierwszy murowany budynek Nowej Pragi

Kamienica stojąca u zbiegu ulic Strzeleckiej i Środkowej została wzniesiona ok. 1865 r. Należy do pierwszych murowanych budynków Nowej Pragi. Podmiejski piętrowy budynek powstał dla Marii Fryderyki z Jakobsów Galeotti. Około 1911 r. dom rozbudowano do czterech kondygnacji przekształcając go w kamienicą czynszową.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości