czwartek, 23 maja, 2024

Nowe odziały prewencji na Pradze. Mają poprawić bezpieczeństwo mieszkańców

Udostępnij

Na Pradze będzie więcej policji. Komenda przy ulicy Jagiellońskiej zwiększa liczbę patroli. W dzielnicy pojawią się nowe oddziały prewencji, które mają poprawić bezpieczeństwo mieszkańców.

Jak udało nam się ustalić, większa liczba policjantów to prośba nie tylko mieszkańców, ale też władz dzielnicy. – Zauważamy, że w niektórych miejscach Pragi bezpieczeństwo mieszkańców pogorszyło się. Jest coraz więcej kradzieży i włamań – mówi Jacek Wachowicz, wiceburmistrz Pragi-Północ. – Postanowiliśmy zareagować i poprosiliśmy o interwencje służby policji.

Więcej patroli pojawi się m.in. na ul. Targowej, Ząbkowskiej, Brzeskiej, Jagiellońskiej, Inżynierskiej, Małej, Otwockiej, Mackiewicza, Zaokopowej, Wileńskiej oraz na pl. Hallera. – W związku ze zgłoszeniami mieszkańców oraz radnych dzielnicy dotyczącymi konieczności poprawy bezpieczeństwa, a także dokonanej analizie zdarzeń we wskazanych rejonach, policjanci prowadzą działania prewencyjne pod wskazanymi adresami, które mają na celu niedopuszczanie do łamania przepisów prawa – tłumaczy kom. Paulina Onyszko, oficer prasowa Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

Jak tłumaczy, celem tych działań będzie poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, a także zminimalizowanie niepożądanych zdarzeń, które mają wpływ na jakość życia. Policjanci będą dążyć do ograniczenia kradzieży, w tym kradzieży kieszonkowych, kradzieży z włamaniem do pojazdów, mieszkań, obiektów użyteczności publicznej a także aktów wandalizmu.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne