poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Nowe przejście dla pieszych przez Jagiellońską

Udostępnij

Piesi mogą już korzystać z przejścia przy skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i ul. Kostisa. Nowa „zebra” jest alternatywą dla istniejącej w pobliżu kładki, która docelowo zostanie zdemontowana.

Przejście przebiega przez obie jezdnie ul. Jagiellońskiej i przez torowisko tramwajowe. Każde z przejść zostało wyposażone w sygnalizację świetlną. W ramach inwestycji powstały także przejazdy rowerowe.

Nowa sygnalizacja została wyposażona w system, który wykryje pieszych i rowerzystów, i wówczas zareaguje zielonym światłem. Inaczej będzie w przypadku tramwajów, tam komunikacja będzie miała pierwszeństwo.
Przejście naziemne w tym miejscu zastąpi istniejącą kładkę dla pieszych, które ze względu na swój złu stan techniczny zostania rozebrana.

Nowe przejście to tylko część prac, które zaplanowano na Jagiellońskiej. – Szeroki zakres robót przewiduje zmiany w oświetleniu ulicy, przebudowę chodników, sygnalizację oraz budowę nowej drogi dla rowerów po wschodniej stronie ul. Jagiellońskiej. Te prace są zaplanowane na jesień tego roku – przekonują drogowcy.

Źródło: ZDM

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne