sobota, 13 kwietnia, 2024

Nowy burmistrz Pragi-Północ. Wojciech Zabłocki

Podczas dzisiejszej sesji radni Pragi-Północ zdecydowali, że na czele zarządu dzielnicy stanie Wojciech Zabłocki (PiS). Ze stanowiska ustąpił Paweł Lisiecki, który w ostatnich wyborach parlamentarnych został wybrany na posła. Na stanowiska wiceburmistrzów powołani zostali ponownie Dariusz Wolke i Dariusz Kacprzak, reprezentujący Praską Wspólnotę Samorządową.

– Praga, to śródmieście prawego brzegu Wisły – mówił w swoim exposé Wojciech Zabłocki. Przekonywał, że jego priorytetem będzie rewitalizacja dzielnicy. Mówił też o programie rozwoju Pragi-Północ opartym o innowacje, tworzenie warunków dla rozwoju start-up’ów, a także o inwestycjach w odnawialne źródła energii.

Zabłocki jest jednym z najmłodszych burmistrzów stołecznych dzielnic. 30-letni polityk doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W latach 2010–2014 był radnym dzielnicy Ursynów. W ostatnich wyborach samorządowych z sukcesem kandydował do Rady Warszawy, w której był wiceprzewodniczącym komisji ładu przestrzennego.

Z wykształcenia jest historykiem – absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego.

Fot. Urząd Dzielnicy Praga-Północ

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości