środa, 17 kwietnia, 2024

Nowy mieszkaniec warszawskiego zoo

Do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie przyjechała nowa żyrafa – to samiec Karim, który dołączył do trzech samic mieszkających w warszawskim zoo.

Karim przyjechał z Danii, z Aalborg ZOO. Przyszedł na świat we wrześniu 2018 r. Samiec bardzo dobrze zniósł prawie 27 godzinną podróż z przystankami. Teraz stopniowo poznaje swój nowy dom i pozostałe żyrafy: Justynę (prawie 8 lat), Anastasię (6 lat) i Malawi (4 lata). Od samego początku wzbudza zainteresowanie zarówno pracowników, jak i pozostałych zwierząt.

– Nowy samiec jest bardzo spokojny i ciekawski. Jego koleżanki z wybiegu w momencie przyjazdu do warszawskiego zoo kilka lat temu były nieśmiałe, czujne i nerwowo reagowały na każdy nowy dźwięk. Jego spokój pozytywnie udziela się pozostałym żyrafom, ułatwia integrację stada – tłumaczą przedstawiciele ogrodu.

Wszystkie żyrafy można obserwować na wybiegu w warszawskim zoo. Odwiedzając żyrafy warto pamiętać, że te piękne zwierzęta są z natury płochliwe, a w obecnym czasie dodatkowo adaptują się do nowej sytuacji, więc warto zachowywać się w ich pobliżu cicho i spokojnie.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości