poniedziałek, 27 maja, 2024

Obchody rocznicy praskiej rzezi. Plan uroczystości

Udostępnij

W najbliższy piątek odbędzie się uroczystość poświęcona pamięci mieszkańców Pragi, którzy zginęli w obronie Warszawy w 1794 r. Atakujący Rosjanie po przełamaniu oporu obrońców dokonali masakry ludności cywilnej. W wyniku kilkugodzinnej fali mordów życie straciło około 20 tysięcy ludzi.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 18. mszą świętą w intencji Ofiar Rzezi Pragi, którą poprowadzi arcybiskup Henryk Hoser w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana przy ul. Floriańskiej 3.

O godz. 19 odbędzie Koncert Patriotyczny dedykowany Pamięci Ofiar Rzezi Pragi, w którym wystąpią: Milena Lange (sopran), Hubert Zapiór (baryton) oraz Marek Stefankiewicz (fortepian) z Orkiestrą Kameralną „Impressione” pod dyrekcją Andrzeja Knapa. Recytacje i prowadzenie: Laura Łącz.

Po koncercie, około godz. 20 nastąpi przemarsz i złożenie wieńców pod krzyżem poświęconym Ofiarom Rzezi Pragi przy Cerkwi Św. Marii Magdaleny u zbiegu ul. Jagiellońskiej i Al. Solidarności.

Przeczytaj Wielka tragedia Pragi. Rzeź roku 1794

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne