poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Od pasji do sukcesu: Dlaczego studia prawnicze to najlepsza droga?

Studia prawnicze są bardzo popularne w Polsce. Nic dziwnego, ponieważ studiowanie tego kierunku wspaniale pomaga w rozwijaniu życiowych pasji i zdolności, przełożyć się też może na sukces zawodowy. Aby go odnieść, zdecydowanie warto poszukać dobrej uczelni prawniczej.

Osoby pasjonujące się zagadnieniami związanymi z prawem powinny skupić się na wyborze nie tylko odpowiedniego kierunku i formy studiów, ale też miejsca studiowana. Dobra uczelnia prawnicza musi oferować przyszłym prawnikom przede wszystkim możliwość przekucia zainteresowań i pasji nie tylko w wiedzę teoretyczną, lecz zwłaszcza w umiejętności praktyczne. Jest to jeden z kluczowych elementów odniesienia sukcesy zawodowego. Dlatego właśnie, planując studia, warto zwrócić uwagę na Europejską Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Warszawie.

Prawo na EWSPA – dlaczego warto?

Wybór dobrej uczelni jest jedną z podstaw kariery prawnika. Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie (EWSPA) oferuje studia na kierunkach: Prawo (również eksternistyczne studia prawnicze), Bezpieczeństwo Wewnętrzne oraz Administracja Europejska. Działa ona już od ponad 25 lat, otwierając studentom drzwi do zdobywania wiedzy i umiejętności bardzo cenionych na rynku pracy.

Na Wydziale Prawa EWSPA studenci znajdą wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną i studia z autorskim programem. Składają się na niego nie tylko wykłady, lecz także warsztaty prawnicze, praktyki i zajęcia tutorskie, dzięki którym nauczyć się można łączyć teorię z praktyką stosowaną podczas wykonywania zawodów prawniczych. Studiowanie polega m.in. na rozwiązywaniu kazusów, uczestniczeniu w symulacjach procesów sądowych, debatach czy konferencjach branżowych. Studenci wkroczą w świat prawa, a także zdobędą kontakty zawodowe. Oczywiście na zajęciach przekazywana jest też umiejętność szukania i interpretowania aktów prawnych, argumentacji prawniczej oraz konstruowania umów cywilno-prawnych, pism w postępowaniach cywilnym, karnym czy administracyjnym.

Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji to również jedna z nielicznych uczelni, jaka oferuje możliwość studiowania prawa nie tylko w Warszawie, lecz także w Londynie. Dla pasjonatów chcących rozwijać swe umysły i zdobywać realne kompetencje ważne będzie to, iż EWSPA na co dzień realizuje ideę no waste lessons – program studiów skupia się na przedmiotach ściśle związanych z konkretnym kierunkiem. Nauka jest więc efektywna i bardzo interesująca, natomiast same studia stają się ważnym krokiem do przekucia pasji w sukces zawodowy

Bogata oferta

Europejskiej Wyższa Szkoła Prawa i Administracji kształci nie tylko prawników. Oferuje też ona studia na kierunku Administracji Europejskiej Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Szczegóły na ich temat dostępne są na stronie: Ewspa.edu.pl.

Osoby zainteresowane skorzystać mogą z Indywidualnego Toku Studiów (ITS), dzięki którym można skrócić czas trwania studiów jednolitych magisterskich na kierunku Prawo z 5 lat nawet do 3,5 roku, a studiów I stopnia na kierunku Administracja Europejska z 3 do 2 lat. ITS umożliwia bowiem realizację trzech semestrów programowych w obrębie dwóch semestrów organizacyjnych w roku akademickim. Rzecz jasna, studiując w tym toku, student realizuje cały program studiów i otrzymuje dyplom magistra lub licencjata.

Osoby czujące potrzebę zgłębienia natury prawa i chcące pogłębić poruszane na wykładach tematy, mają do wyboru wyjątkowe studia z Indywidualną Opieką Merytoryczną (IOM). Stanowi ona dodatkową formę wsparcia studentów w procesie studiów i osiągania zakładanych efektów kształcenia. Na różnych poziomach edukacji sprawują ją wybrani pracownicy dydaktyczni EWSPA, którzy pełnią rolę mentorów i tutorów w innym kontekście niż w ramach zajęć tutorskich.

To tylko niektóre powody, dla których warto zainteresować się ofertą Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.

Artykuł sponsorowany

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości