sobota, 13 kwietnia, 2024

Oddaj krew w zoo

W sobotę w zoo na odwiedzających będzie czekał specjalny ambulans, w którym będzie można oddać krew. Ponadto, każdy honorowy krwiodawca, który odda krew w okresie wakacji, otrzyma darmowy bilet wstępu do ogrodu.

Akcja honorowego oddawania krwi w zoo odbędzie się w godz. 11-15 w Alei Głównej ogrodu. Kolejne będą organizowane 2 lipca i 10 września.

Ponadto wszyscy honorowi krwiodawcy, którzy w terminie 1 lipca-31 sierpnia oddadzą krew w siedzibie głównej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Saskiej otrzymają darmowy bilet wstępu do zoo, który będą mogli wykorzystać od 1 września do końca roku.

Dawcą krwi lub jej składników może zostać osoba w wieku 18-65 lat, w dobrym stanie zdrowia. Konieczny jest dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość. Kandydat na dawcę musi być wypoczęty, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi powinien wypić ok. 2 l płynów, rano spożyć lekkostrawny posiłek, ograniczyć palenie papierosów. Oczywiście obecność we krwi alkoholu lub innych środków zmieniających nastrój wyklucza chętnego spośród kandydatów do oddania krwi.

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości