wtorek, 23 lipca, 2024

Opera Mozarta w Nieborowie

Udostępnij

W najbliższą sobotę w Nieborowie, nieopodal Warszawy, wystawiony zostanie spektakl operowy „Don Giovanni” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wydarzenie ma charakter otwarty, a udział w nim jest darmowy.

Opera opowiada o podbojach miłosnych awanturnika i kobieciarza Don Giovanniego i karze, jaka spotkała go za rozpustne postępowanie. Opera po raz pierwszy wykonana została w 1787 r. w Pradze, gdzie została przyjęta z ogromnym entuzjazmem. Kompozytor w mistrzowski sposób oddał za pomocą muzyki zawiłość fabuły, w której przeplatają się elementy tragiczne i komiczne.

Za reżyserię spektaklu odpowiada Jitka Stokalska. Kierownictwo muzyczne nad nim sprawuje Marta Kluczyńska, która jednocześnie poprowadzi Orkiestrę Muzeum w Nieborowie i Arkadii „La Scoperta”. W roli tytułowego bohatera wystąpi baryton Marcin Hutek.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Trzy Trąby, Muzeum w Nieborowie i Arkadii oraz Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Oddział Warszawski.

– Fundacja Trzy Trąby zajmuje się działalnością na różnych polach kultury. Współorganizując w zeszłym roku w Nieborowie spektakl operowy „Faust”, chcieliśmy przybliżyć sylwetkę Antoniego Radziwiłła, który stworzywszy jako pierwszy oprawę muzyczną do dzieła Goethego, zapisał się w historii muzyki. Wydarzenie spotkało się z niezwykle pozytywnym przyjęciem publiczności, dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować cykl spotkań z operą w Nieborowie i popularyzować muzykę operową. W tym roku zapraszamy na spotkanie z „Don Giovannim”, czyli „wesołym dramatem” Mozarta. W Nieborowie zostanie wystawiona wersja praska opery – mówi Maciej Radziwiłł, założyciel Fundacji Trzy Trąby.

Opera zostanie wystawiona 7 września o godz. 20 na dziedzińcu barokowego Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie. Z Pragi-Północ najprościej dojechać na miejsce autostradą A2, a następnie skręcić na Łowicz i dalej kierować się bezpośrednio do Nieborowa. Wydarzenie jest bezpłatne.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne