czwartek, 20 czerwca, 2024

Otwarte boiska na Pradze

Udostępnij

To kolejna z atrakcji dla dzieci, które spędzają lato w mieście. Uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych mogą od dziś korzystać z programu „Otwarte obiekty sportowe”.

Program jest prowadzony od 6 lipca do 30 października 2015 r. na siedmiu boiskach w Warszawie. Na prawym brzegu będą to obiekty przy ul. Namysłowskiej 21 (Ogród Jordanowski) oraz w Parku Bródnowskim przy ul. Wyszogrodzkiej na Targówku.

Udział w zajęciach jest bezpłatny dla wszystkich dzieci i młodzieży szkolnej. Ćwiczenia prowadzone będą od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-20.00. W uzasadnionych przypadkach godziny te mogą ulec zmianie.
Zajęcia będą prowadzone przez instruktorów, z podziałem na grupy z uwagi na wiek, kondycję fizyczną i umiejętności.

Na każdym z boisk będzie można uprawiać jedną z następujących dyscyplin: koszykówkę, piłkę nożną, piłkę siatkową, piłkę ręczną, lekką atletykę, unihokej, ringo.

W we wrześniu dzielnice wytypują boiska przy szkołach. – Młodzież bezpośrednio po zajęciach w szkole oraz po aktywnościach „Lata w mieście” będzie mogła zostać na przyszkolnym boisku i zadbać o swoją kondycję fizyczną. – mówi Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy. – Chcemy by młodzi warszawiacy mieli równy i łatwy dostęp do infrastruktury rekreacyjnej. To może realnie wpłynąć na ich sprawność ruchową, ale także rozwinąć w nich sportowe pasje.

„Otwarte obiekty sportowe” w innych częściach miasta:

  • Bielany – Park Olszyna (przy ul. Duracza);
  • Ochota – Ogród Jordanowski (ul. Wawelska 3);
  • Ochota – ul. Górczewska 69/73 – Ośrodek Moczydło SCS AW;
  • Rembertów – ul. Czwartaków;
  • Wawer – ul. Starego Doktora.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne