poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Oznakuj swój rower na wiosnę

Udostępnij

W Warszawie ruszyła kolejna akcja znakowania rowerów. Na Pradze-Północ policjanci znakują jednoślady codziennie w komendzie przy ul. Jagiellońskiej.

Akcja polega na wygrawerowaniu oznaczenia, które składa się z liter i cyfr oraz rejestracji numeru w policyjnej bazie danych. Każdy rower zostanie też opatrzony w widocznym miejscu naklejką informacyjną.

Policjanci znakują m.in. ramę roweru pod kierownicą oraz przedni widelec. W przypadku rowerów o znacznej wartości materialnej istnieje możliwości oznakowania dodatkowych elementów, takich jak sztyca siodełka czy obręcze kół.

Aby oznaczyć i zarejestrować rower należy się udać na komendę policji przy ul. Jagiellońskiej 51, od poniedziałku do piątku, w godz. 8-15. Wcześniej musimy jednak zadzwonić, tel. 22 603 81 94. Rejestracja roweru odbywa się na podstawie dokumentu tożsamości oraz dowodu zakupu: paragonu, faktury lub umowy kupna-sprzedaży lub według oświadczenia ustanego właściciela.

Źródło: KSP

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne