sobota, 18 maja, 2024

Panowie i Panie. Oto prażanie!

Udostępnij

Nowa gra edukacyjna, której bohaterami są wybitni prażanie, jest już dostępna w internecie.

Gra zawiera 40 zagadek dotyczących osób, które urodziły się, mieszkały, uczyły się lub pracowały na Pradze-Północ. Bohaterowie zagadek wpłynęli na kształt dzielnicy, działali na rzecz praskiej społeczności, pozostawili po sobie trwały ślad w historii, w życiu społecznym, kulturalnym lub naukowym. Wśród bohaterów gry znajdują się m.in. prascy filantropi, społecznicy, artyści, przedsiębiorcy, lekarze, duchowni, osoby znane lokalnie i na świecie.

Karty gry „Panowie i Panie. Oto prażanie!” można pobrać ze strony Fundacji Edu & More:
W TYM MIEJSCU

Projekt „Panowie i Panie. Oto prażanie!” jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Celem projektu było przygotowanie edukacyjnej gry dla dzieci, której bohaterami będą godni naśladowania, ciekawi i wybitni prażanie – ci, którzy w ciągu minionych lat działali na rzecz praskiej, i nie tylko, społeczności.

Bohaterowie gry będą podsycać ciekawość i zainteresowanie „lokalną ojczyzną” oraz zachęcać do działań na rzecz innych ludzi lub miejsca zamieszkania. Projekt ma lokalny – „praski” charakter.

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne