sobota, 13 kwietnia, 2024

Park jak nowy na Michałowie

Mieszkańcy Pragi-Północ mogą już korzystać z parku na Michałowie. Pojawiły się tam nowe ławki, plac zabaw dla dzieci, wybieg dla psów i oświetlenie. Miejsce zyskało też więcej zieleni.

W centralnym punkcie parku znalazło się miejsce na pikniki, plażowanie, gry i zabawy. Wokół murawy na wiosnę zakwitną kwiaty. Pośród zieleni stanęły też ławki – również te zgłoszone w budżecie obywatelskim. Pojawiła się całkowicie nowa alejka wykonana z materiału przepuszczającego wodę do gleby. Przylegają do niej tarasy, na których zainstalowano tablice edukacyjne z historycznymi ciekawostkami o Pradze-Północ.

Dla poprawy bezpieczeństwa w parku zainstalowano dodatkowe oświetlenie. Nowością jest psi wybieg, na którym znajdują się zabawki dla domowych pupili. Nie zapomniano też o roślinnej aranżacji – ogrodnicy posadzili tam dodatkowo 25 drzew, ponad 2360 krzewów i 3000 sztuk bylin oraz pnączy.

Inwestycję prowadził Zarząd Praskich Terenów Publicznych w ramach programu Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy. Całkowity koszt prac wyniósł 2 729 063 zł.

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości