piątek, 14 czerwca, 2024

Pieniądze obywateli

Udostępnij

Zakończyły się preselekcje w budżecie partycypacyjny na rok 2016. Wyłoniono 50 zwycięskich projektów, które przeszły do kolejnego etapu: szczegółowej weryfikacji przez urzędników.
Kolejna edycja budżetu partycypacyjnego udowodniła, że mieszkańcom Pragi nie brakuje pomysłów i zaangażowania. Wśród projektów dominują te związane z infrastrukturą, między innymi remont chodnika przy ul. Skoczylasa, budowa przejścia dla pieszych na ul. Sierakowskiego czy rewitalizacja podwórek w rejonie pl. Hallera. Jednym z ciekawszych projektów jest budowa tzw. ekoparkingów przy ul. Darwina. Zdaniem pomysłodawców to projekt, który łączy potrzeby mieszkańców i troskę o ochronę miejsc zielonych na Pradze.

Wiele projektów dotyczy też ochrony środowiska. Wśród nich znajdziemy między innymi pomysł stworzenia tzw. ekofarmy miejskiej przy ul. Objazdowej 2. Nie zabrakło też projektów o charakterze kulturalnym i sportowym. Tradycyjnie już aktywni są sympatycy książek, którzy postulują zakup nowości wydawniczy dla praskich bibliotek. Mieszkańcy będą mieli też szansę zagłosować na wieżę wspinaczkową w parku Praskim, a także na pomysł stworzenia strefy sportu na plaży po praskiej stronie Wisły.

Wybrane projekty przejdą następnie weryfikację szczegółową przez właściwe wydziały urzędu. Te, które zostaną zweryfikowane pozytywnie, zostaną dopuszczone do publicznego głosowania, które odbędzie się w dniach 16–26 czerwca. Zwycięskie projekty poznamy 10 lipca 2015 r.

W tym roku pula przeznaczona na projekty w ramach budżetu została zwiększona prawie dwukrotnie i na Pradze-Północ wynosi 2 755 884 zł. Rok temu do podziału było „tylko” 1 196 295,64 zł.

W ramach pierwszej edycji budżetu projekty realizowane w tym roku to między innymi bezpłatna miejska sieć internetowa Wi-Fi dla mieszkańców, poprawa spójności sieci tras rowerowych na Nowej Pradze i Pelcowiźnie oraz rewitalizacja wybiegu niedźwiedzi brunatnych przy al. Solidarności.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne