niedziela, 14 lipca, 2024

Pierwsza noworoczna sesja. W porządku obrad nowe liceum na Pradze

Udostępnij

W najbliższy wtorek, 22 stycznia, w urzędzie dzielnicy odbędzie się pierwsza w tym roku sesja rady. Radni będą debatować nad przyszłością Ogrodu Jordanowskiego przy Namysłowskiej i budynku dawnego gimnazjum przy Szanajcy.

W porządku obrad znalazło się wysłuchanie informacji zarządu dzielnicy w sprawie możliwości stworzenia w budynku dawnego Gimnazjum nr 30 im. Kazimierza Pułaskiego przy ul. Szanajcy 17/19 liceum ogólnokształcącego. Przypomnijmy; po wygaszeniu szkoły budynek miało przejąć Technikum Geologiczno-Geodezyjno Drogowe przy ul. Szanajcy 5.

Kolejnym punktem, wprowadzonym na prośbę radnego Kamil Ciepieńko, przewodniczącego komisji kultury i sportu, jest informacja zarządu w sprawie planowanych inwestycji na terenie Ogrodu Jordanowskiego nr 7 przy ul. Namysłowskiej 21.

Radni pochylą się też nad stanowiskiem komisji architektury, planowania przestrzennego i ochrony środowiska, które dotyczy wniosku do Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy.

Ostatni merytoryczny punkt, to przyjęcie uchwały w sprawie zwiększenia kryterium metrażowego dla osób ubiegających się o najem lokalu komunalnego.

W porządku obrad są też interpelacje i zapytania radnych oraz wolne wnioski, podczas których każdy z mieszkańców może zabrać głos.

Posiedzenie rady odbędzie się w sali konferencyjnej urzędu przy ul. Kłopotowskiego 15 o godz. 16.30

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne