wtorek, 23 lipca, 2024

Pierwszy nocny bieg na Pradze

Udostępnij

Już 10 grudnia dzielnica Praga-Północ zorganizuje swój pierwszy lokalny bieg. Dystans 10 km poprowadzi przez najstarszą część dzielnicy po reprezentacyjnych ulicach Pragi – i to po zmroku!

– Miejsce i czas zostały wybrane nieprzypadkowo – mówi pomysłodawca nocnego biegu Kamil Ciepieńko, radny dzielnicy z klubu „Kocham Pragę”. – Trochę na przekór tym, którzy uważają, że po zmroku lepiej tutaj nie chodzić.

Start biegu przewidziano przy skrzyżowaniu ulic Ząbkowskiej i Brzeskiej. Trasa poprowadzi ul. Ząbkowską wzdłuż zabudowań Konesera, gdzie zaraz za kapliczką z 1908 r. zawodnicy skręcą w ul. Kawęczyńską w kierunku bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego. Przed wojną był to największy kościół Warszawy, a sam Papież Pius XI powiedział o świątyni: La piú bella chiesa in Polonia, czyli najpiękniejszy kościół w Polsce. W połowie ulicy, zanim uczestnicy dobiegną do bazyliki, miną zabudowania przedwojennego budynku zajezdni tramwajowej, zaś po lewej stronie budynki z 1915 r. dawnej Warszawskiej Fabryki Farb Graficznych.

Dalej trasa poprowadzi ulicą Otwocką przez serce Szmulowizny ulicami Łomżyńską, Jadowską i Wołomińska do ul. Radzymińskiej. Następnie zawodnicy pobiegną ulicą Białostocką. Już w granicach Starej Pragi, skręcą w ul. Markowską.

– Trasę zawodnicy pokonają trzykrotnie, tak aby zamknąć się w pętli 10 km. Meta jest na Brzeskiej – mówi Ciepieńko.

Na trasie biegu znajdować się będą maty kontrolne, które odnotowują pojawienie się uczestnika w danym punkcie. Brak odczytu pojawienia się uczestnika na danym punkcie może spowodować dyskwalifikację.

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą I Praski Bieg Nocny, otrzymają na mecie pamiątkowe medale, a zdobywcy miejsc I – III w kategoriach wiekowych – pamiątkowe statuetki.

  • Dystans: 10 km (3 pętle)
  • Termin: 10 grudnia 2016 r.
  • Start: godz. 18:00
  • Start i meta: ul. Brzeska
  • Opłata startowa: 50 zł (z gwarantowaną koszulką pamiątkową do 30 listopada)

TU MOŻNA SIĘ ZAPISAĆ

2016-bieg-nocny-praski

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne