piątek, 14 czerwca, 2024

Piknik z okazji otwarcia stacji metra. Warsztaty Lego i archeologia

Udostępnij

W niedzielę na Bródnie odbędzie się piknik „Połączeni metrem”. W programie są gry i zabawy, a także warsztaty Lego. Specjalne stanowisko przygotowali też pracownicy Państwowego Muzeum Archeologicznego.

Podobny piknik odbędzie się też na Bemowie. Tytuł wydarzeń nie jest przypadkowy – te dwie dzielnice połączyła niedawno druga linia metra, a przejazd między nimi trwa obecnie niewiele ponad pół godziny. – Pikniki to okazja aby odwiedzić sąsiadów z drugiego brzegu Wisły – tego dnia drugą linią metra będzie można podróżować bez kasowania biletów – zapowiadają organizatorzy.

Dzielnicowe pikniki odbędą się w niedzielę 9 października w godz. 12-15. Na Bródnie plenerowa zabawa odbędzie na parkingu przy urzędzie dzielnicy (ul. Kondratowicza 20), a na Bemowie na dzielnicowym parkingu (ul. Powstańców Śląskich 70).

W programie pikników są m.in. gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, warsztaty Lego i konkursy z nagrodami. Nie zabraknie również atrakcji dla dorosłych – odwiedzić będzie można stoiska Metra Warszawskiego, budowniczych metra – firmy Gülermak oraz Państwowego Muzeum Archeologicznego (prace przy drugiej linii metra przyniosły wiele ciekawych znalezisk archeologicznych).

Bezpłatne przejazdy między dzielnicami

Pomiędzy piknikami będzie można się szybko przemieszczać metrem. I bezpłatnie. W niedzielę, 9 października – zgodnie z zarządzeniem prezydenta Warszawy – drugą linią podziemnej kolei będzie można podróżować bez biletu.

Ostatni wschodni odcinek drugiej linii metra został oddany do użytku 28 września br. Mieszkańcy dzielnicy Targówek zyskali trzy stacje – Bródno, Kondratowicza i Zacisze. – Ten odcinek podziemnej kolei gwarantuje użytkownikom Warszawskiego Transportu Publicznego sprawne, szybkie i wygodne połączenie z Pragą, Śródmieściem, Wolą i Bemowem. Podróż pomiędzy stacjami Bródno, a Świętokrzyska zajmuje obecnie około 20 minut – mówią przedstawiciele miasta.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne