sobota, 13 kwietnia, 2024

Plac dla koneserów historii

Na Pradze-Północ, w kwartale ulic: Ząbkowska, Markowska, Białostocka i Nieporęcka, fabryczny plac dawnej wytwórni wódek otrzyma nową nazwę – Plac Konesera.

Pomysłodawcy w uzasadnieniu wskazali na „chęć utrwalenia w oficjalnym nazewnictwie historycznego znaczenia dla warszawiaków, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców dzielnicy Praga-Północ, roli warszawskiej wytwórni wódek „Koneser”. Po zamknięciu dawnego zakładu istnieje obawa o stopniowe zanikanie nazwy „Koneser” dla nowo powstającego obiektu” (zespołu zabudowy wielofunkcyjnej – red.)

Wniosek, pod którym podpisało się 380 mieszkańców Warszawy, w tym też firmy zlokalizowane wokół przyszłego pl. Konesera, uzyskał pozytywną opinię Zespołu Nazewnictwa Miejskiego oraz Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego Rady m.st. Warszawy.

Koszt instalacji nowych tablic wyniesie blisko 11 tys. zł

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości

1 KOMENTARZ

  1. Koneser to od zawsze bardzo ważne miejsce zarówno dla mieszkańców Pragi jak i wszystkich Warszawiaków. Jeszcze niedawno był niezbyt ciekawym miejscem, dziś znów staje się bardzo ważny zarówno dla biznesu jak i dla życia codziennego. Niebawem gdy otworzą w nim muzeum zacznie przyciągać też turystów. Mieszkam w stolicy i naprawdę podoba mi się to co się tam wydarzyło. Mam nadzieje że inne pofabryczne budynki zmienią się równie ładnie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.